Studenci - aktualności

Zbuduj satelitę z SatLab AGH. Rekrutacja do zespołu projektowego

Zdjęcie nanosatelity wyniesionego na orbitę

fot. źródło facebook.com/satlab.agh

Zbuduj satelitę z SatLab AGH. Rekrutacja do zespołu projektowego

Koło naukowe SatLab AGH prowadzi rekrutację do interdyscyplinarnego zespołu projektowego nanosatelity obserwacyjnego AGH. Poszukiwani są studenci zainteresowani przemysłem kosmicznym. Formularz rekrutacyjny będzie otwarty do 22 stycznia 2023 r.

Satlab AGH to interdyscyplinarne koło naukowe, które zajmuje się projektowaniem i budową małych satelitów o wadze do kilku kilogramów i wymiarach rzędu 10×10×10 cm, zwanych cubesatami. Zostało utworzone z myślą o studentach, którzy chcą zdobyć cenne doświadczenie w branży kosmicznej. Wraz z Centrum Technologii Kosmicznych AGH realizuje projekt pierwszego polskiego studenckiego satelity obserwacyjnego, którego misją będzie m.in. monitorowanie terenów Polski w paśmie widzialnym oraz bliskiej podczerwieni w celu analizy dynamicznych zmian środowiska, które nastąpiły w ostatnich latach. Plan jest ambitny – wyniesienie pierwszego satelity na orbitę rakietą nośną Falcon 9 od firmy SpaceX pod koniec 2024 r.

Rekrutacja prowadzona jest do następujących sekcji:

• Structure,
  • Elektronika,
  • Software,
  • Komunikacja & Ground Segment,
  • Payload,
  • Systemy orientacji satelity (ADCS),
  • Analiza misji,
  • Termodynamika,
  • Marketing & Logistyka.

Formularz rekrutacyjny

Kontakt w przypadku dodatkowych pytań: satlab(at)agh.edu.pl