Przejdź do treści Przejdź do stopki
Studenci - aktualności

Mistrzowski rewanż unihokeistów na AMP

Grupowe zdjęcie zwycięskiej drużyny AGH. Dziewięcioro zawodników/zawodniczek stoi, pozostała czwórka przyklęka. Wszyscy są uśmiechnięci. Zawodnicy i zawodniczki ubrani są w stroje sportowe z logo i barwami AGH. Mają zawieszone na szyjach medale, część zawodników przygryza je.

fot. źródło facebook.com/azsagh

Mistrzowski rewanż unihokeistów na AMP

Drużyna AGH zwyciężyła w finale Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju. W meczu o złoto wzięła rewanż za zeszły rok, pokonując 5:2 broniącą tytułu Politechnikę Gdańską.

AGH najpierw w ćwierćfinale pewnie pokonała 8:3 gospodarzy z Politechniki Rzeszowskiej, a następnie w półfinale strzeliła aż 10 goli Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Krakowie. 

Nasi zawodnicy zostali docenieni indywidualnie:

 • Anna Osmala – najbardziej wartościowy gracz (MVP) wśród kobiet i tytuł najlepszej atakującej,
 • Rafał Żabówka – najbardziej wartościowy gracz (MVP) wśród mężczyzn,
 • Klaudia Jachymiak – najlepsza bramkarka,
 • Daniel Widurski – najlepszy obrońca.

Drużyna zagrała w składzie: Martyna Panek, Ania Osmala, Klaudia Jachymiak, Mateusz Górz, Mateusz Rogos, Natalia Jałoszyńska, Rafał Grzech, Rafał Żabówka, Kacper Ziętara, Jakub Słowiaczek, Krzysztof Krzywdzik oraz Daniel Widurski, który jest trenerem naszych zawodników.

Wzrastająca popularność unihokeja wśród studentek i studentów sprawiła, że awans do składającego się z 16 zespołów tegorocznego grona finalistów po raz pierwszy wymagał przejścia eliminacji. Reprezentacja AGH trafiła do grupy D z Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Politechniką Łódzką.

Tegoroczne AMP rozgrywane były w formule SWISS, a to oznacza, że na boisku musiało się znajdować troje zawodników (w tym przynajmniej jedna kobieta i przynajmniej jeden mężczyzna) oraz bramkarz.

Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju rozegrały się w dniach 9–11 czerwca 2023 r. w Rzeszowie. Ich organizatorem był AZS Politechniki Rzeszowskiej.

Czołówka klasyfikacji generalnej

 1. Akademia Górniczo-Hutnicza
 2. Politechnika Gdańska
 3. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 4. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 5. Politechnika Rzeszowska
 6. Uniwersytet Warszawski
 7. Uniwersytet M. Kopernika w Toruniu
 8. Politechnika Łódzka

Stopka