Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pracownicy – wydarzenia

Pracownicy – wydarzenia

Grafika ilustracyjna.
Otwarte warsztaty „Kompetencje cyfrowe dydaktyków”. Szkolenie certyfikowane.

Centrum e-Learningu AGH oraz Centrum Nowoczesnej Edukacji PG zapraszają na warsztaty certyfikowane prowadzone przez metodyczki z CeL AGH. Szkolenie jest otwarte dla nauczycieli akademickich i doktorantów wszystkich uczelni. Odbędzie się stacjonarnie 11 stycznia 2023 r. na Politechnice Gdańskiej (budynek Hydromechaniki, obok gmachu głównego, parter, wejście przez sklepik PG).

Rejestracja

Cel

 • dyskusja nad listą niezbędnych kompetencji cyfrowych nauczyciela akademickiego
 • zdefiniowanie listy dobrych praktyk w obszarze nauczania zdalnego
 • wypracowanie profilu kompetencji nauczyciela akademickiego

  Opis

  Kim jest nauczyciel akademicki XXI wieku? To z pozoru filozoficzne pytanie dotyczy także aspektu bardzo praktycznego - kompetencji. A te na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat uległy znacznej zmianie – bo zmienił się też świat, w którym żyjemy, kanały, którymi się komunikujemy, profesje, które wykonujemy. Wszechobecna technologia nadała nowy wymiar wszystkim naszym dotychczasowym działaniom – także nauczaniu.

  Jakich kompetencji potrzeba nauczycielom akademickim, by budować rozwijające i skuteczne doświadczenia edukacyjne dla studentów w świecie przesiąkniętym technologią? Czy to czas na rewolucję w podejściu do rozwijania warsztatu dydaktycznego?

  Podczas warsztatów uczestnicy będą dyskutować o kompetencjach nauczycieli akademickich, ze szczególnym naciskiem na kompetencje cyfrowe. Zajrzą do doświadczeń z uczenia w pandemii, szukając dobrych praktyk. Popracują następnie nad kluczowymi wyzwaniami, aby następnie wypracować profil kompetencyjny osoby gotowej na ten zmienny czas.

  Prowadzące

  Kamila Gandecka, Centrum e-Learningu AGH, dydaktyką akademicką zajmuje się od 15 lat, w Centrum e-Learningu AGH prowadzim.in. kursy online i szkolenia, które wspierają rozwój dydaktyczny akademików. W procesie uczenia ważna jest dla niej relacja, uważność i dobra komunikacja. Jest entuzjastką tutoringu i mentoringu.

  Paula Al-Hmiedat, Centrum e-Learningu AGH, trenerka akademicka, projektantka kursów i szkoleń online. Specjalizuje się w dziedzinie kompetencji cyfrowych, nieustannie szukając sposobów na to, jak wspierać ich rozwój i budować ich świadomość.

  Forma i metody pracy

  • warsztaty
  • praca w grupach
  • burza mózgów

  Kontakt

  Stopka