Przejdź do treści Przejdź do stopki
Doktoranci - aktualności

Wakacyjny pobyt ukraińskich dzieci w Łukęcinie. Apel do społeczności akademickiej AGH

Grafika: flaga ukraińska z domalowanym pośrodku sercem w kolorze białym.

Wakacyjny pobyt ukraińskich dzieci w Łukęcinie. Apel do społeczności akademickiej AGH

Zwracamy się do naszej społeczności akademickiej z gorącym apelem o finansowe wsparcie pobytu wakacyjnego dzieci z Ukrainy w Ośrodku AGH w Łukęcinie w czerwcu 2024 r.

Trwająca od ponad dwóch lata agresja rosyjska na Ukrainie, spotęgowana atakami w ostatnim okresie, powoduje że wakacje dla wielu obywateli tego kraju pozostają wyłącznie w sferze marzeń, praktycznie niemożliwych do zrealizowania. Szczególnie boleśnie odczuwają ten fakt ukraińskie dzieci, które oprócz codziennych problemów związanych np. z nauką szkolną, borykają się często z traumą osobistych doświadczeń, utraty bliskich, konieczności relokacji, czy też długotrwałej rozłąki z rodzicami – szczególnie z ojcami walczącymi na froncie.

W tej sytuacji w naszej uczelni zrodził się pomysł organizacji i wsparcia pobytu dzieci z Ukrainy w Ośrodku AGH w Łukęcinie w czerwcu br. Akcja obejmuje dzieci pracowników Politechniki Lwowskiej, wspieranej przez nas pomocą materialną i humanitarną od początku wojny. Chcemy wspomóc najbardziej potrzebujące rodziny, których dzieci, ze względu na działania wojenne, pozbawione są możliwości jakiegokolwiek wypoczynku wakacyjnego. W ramach akcji przewidujemy organizację dwóch dwutygodniowych turnusów dla pięćdziesięciorga dzieci wraz z opiekunami w okresie od 31 maja do 28 czerwca br.

Zwracamy się zatem z gorącym apelem o dokonywanie wpłat na specjalne konto „AGH dla Ukrainy”, które uczelnia otworzyła dwa lata temu w celu wsparcia działań pomocowych dla tego objętego wojną państwa. Konto zostało utworzone przy Fundacji dla AGH z siedzibą w Krakowie 32-059, przy ul. Czarnowiejskiej 50B.

Dane do przelewu:

nr konta: 02 1240 4575 1111 0000 5461 5391
w tytule dopisek: „AGH dla Ukrainy”

Stopka