Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Profesor z AGH finalistą IET Achievement Medal 2023

Kolorowa grafika ilustracyjna z nazwą towarzystwa, obok zdjęcie naukowczyni.

Profesor z AGH finalistą IET Achievement Medal 2023

Prof. dr hab. Marek Ogiela z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej jako jedyny Polak został nominowany do nagrody IET Achievement Medal 2023 przyznawanej przez Towarzystwo Inżynierii i Technologii (The Institution of Engineering and Technology) za wyjątkowy wkład w rozwój nauki, inżynierii lub technologii.

Gremium, które wyłoniło finalistów nagrody, doceniło osiągnięcia prof. Marka Ogieli w obszarze przetwarzania obrazu (Image Processing), kryptografii kognitywnej oraz kognitywnych systemów informacyjnych przeznaczonych do analizy wzorców wizualnych i wspomagania diagnostyki medycznej. 

Towarzystwo IET (The Institution of Engineering and Technology) jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych na świecie, a jego początki sięgają roku 1871. Obecnie zrzesza ono kilkaset tysięcy członków z ponad 140 krajów. W tym roku przypadła także 100 rocznica ustanowienia honorowych nagród i medali za wybitne osiągnięcia naukowe przyznawane przez IET w różnych kategoriach naukowcom z całego świata. 

Uroczysta gala ogłoszenia nazwisk finalistów i wręczenia nagród odbyła się w Londynie 20 października 2023 r.

Stopka