Nominacja dla AGH do Nagrody Elsevier Research Impact Leaders

Grupowe zdjęcie laureatów i nominowanych z pamiątkowymi statuetkami i dyplomami.

Nominacja dla AGH do Nagrody Elsevier Research Impact Leaders

AGH otrzymała nominację do Nagrody Elsevier Research Impact Leaders 2023 w kategorii Natural Sciences, która przyznawana jest uczelniom mającym największy wpływ na badania naukowe w Polsce i tym samym przyczyniają się do lepszej rozpoznawalności polskiej nauki.

Elsevier Research Impact Leaders Award została ustanowiona w 2016 r. przez Elsevier, globalną firmę zajmującą się analizą informacji. Nagroda przyznawana jest w sześciu kategoriach: Engineering&Technologies, Agricultural Sciences, Humanities, Medical Sciences, Natural Sciences oraz Social Sciences.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wyłaniani są na podstawie algorytmu uwzględniającego procentowy wzrost liczby publikacji (waga 15%) i autorów (waga 10%), wskaźnik cytowań (waga 30%), współpracę międzynarodową (waga 20%) i publikacje w czasopismach Top 10 (waga 25%). Zakres danych dla nagrody w 2023 r. obejmował lata 2020–2022.

Gala wręczenia tegorocznych nagród Elsevier Research Impact Leaders odbyła się 26 października w Łodzi podczas posiedzenia prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Pamiątkowy dyplom w imieniu Akademii odebrał Rektor AGH prof. Jerzy Lis.

Laureaci Elsevier Research Impact Leaders Awards 2023:

• Agricultural Sciences: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
  • Engineering and Technologies: Politechnika Gdańska
  • Humanities:Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Medical Sciences: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Natural Sciences: Uniwersytet Warszawski
  • Social Sciences: Uniwersytet SWPS
  • Nagroda specjalna European University Alliances Members' Research Impact Leaders Award 2023: Politechnika Śląska