AGH w czołówce Rankingu Perspektyw

Czteroosobowa, mieszana grupa młodych uśmiechniętych ludzi, stojących w rzędzie frontem do obserwatora. Mężczyzna i kobieta w środku rozmawiają ze sobą. Mężczyzna z prawej ma sportową kurtkę z literami AGH.

fot. AGH

AGH w czołówce Rankingu Perspektyw

W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych, przygotowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, AGH zajęła ponownie czwarte miejsce w zestawieniu ogólnym uczelni oraz drugie miejsce w kategorii uczelni technicznych.

W tegorocznym zestawieniu oceniono także 74 grupy kierunków studiów w dziewięciu dziedzinach obejmujących nauki: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, medyczne i o zdrowiu, a także rolnicze, leśne i weterynaryjne.

W Rankingu Kierunków Studiów pierwsze miejsce zajęły aż cztery kierunki z AGH:

• Fizyka techniczna (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej),
  • Geologia (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska),
  • Górnictwo i geologia (Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami oraz Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu),
  • Mechatronika (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki).

Prof. Jerzy Lis, Rektor AGH podkreśla:

– Stabilna pozycja AGH w czołówce topowych uczelni w Polsce świadczy o tym że, oferta kształcenia w naszej uczelni jest dobrze skonstruowana, przemyślana, szeroko konsultowana z pracodawcami, ale przede wszystkim, z punktu widzenia tegorocznych maturzystów ciekawa, różnorodna i perspektywiczna. Cieszy nas także bardzo fakt, że z roku na rok przybywa kierunków studiów z AGH, które oceniane są jako najlepsze w Polsce.

Na miejscu drugim znalazły się kierunki:

• Elektronika i telekomunikacja
  • Elektrotechnika,
  • Energetyka,
  • Geodezja i kartografia,
  • Mechanika i budowa maszyn,
  • Informatyka,
  • Inżynieria biomedyczna,
  • Inżynieria materiałowa.

Na miejscu trzecim uplasowały się następujące kierunki studiów:

• Matematyka,
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy powstaje od 23 lat. Kapituła pracuje pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Szczegółowe informacje dotyczące Rankingu Szkół Wyższych