Przejdź do treści Przejdź do stopki
Odeszli

mgr inż. Jarosław Kotyza

mgr inż. Jarosław Kotyza

3 grudnia 2022 r. zmarł mgr inż. Jarosław Kotyza, pracownik Katedry Surowców Energetycznych Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska oraz kreator i kierownik Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini.

Absolwent Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu AGH. Współzałożyciel i pierwszy redaktor naczelny czasopisma „GLOBEnergia”. Założyciel i członek zarządu organizacji branżowych: Polskiego Stowarzyszenia Geotermicznego (PSG), Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), Izby Gospodarczej Urządzeń OZE (IGUOZE).

Specjalista z zakresu odnawialnych źródeł i poszanowania energii, a w szczególności technologii pomp ciepła. Swoje życie zawodowe poświęcił integracji branży OZE, a w ostatnich latach wykreował Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękini, którego był współinicjatorem i kierownikiem. Swoją misję wytrwale realizował wraz z zespołem Katedry Surowców Energetycznych WGGiOŚ. Jego pełne pasji zaangażowanie udzielało się współpracownikom i towarzyszyło mu do ostatnich chwil jako kierownikowi „Miękini”. Cieszył się uznaniem i szacunkiem, postrzegany był jako osoba pozytywna, radosna i życzliwa. Swoim działaniem inspirował i zachęcał do pracy.

Stopka