Polski startup będzie konkurencją dla SpaceX?

Czy startup z Krakowa zagrozi Elonowi Muskowi? Jak przetransportować satelitę z orbity na orbitę? Jak wygląda kosmiczna taksówka? W najnowszym odcinku Bunkra Nauki rozmawiamy z Tomaszem Palaczem, współzałożycielem Liftero – startupu z branży kosmicznej. Nasz gość wraz ze swoim wspólnikiem pracują nad holownikiem kosmicznym, który będzie odpowiadał za transport satelit wystrzelanych w kosmos na ostatnim odcinku ich podróży! Jak rozwija się obecnie przemysł kosmiczny? Czy małe startupy mają szansę osiągnąć w nim sukces? Ile będzie kosztować wyniesienie satelity w kosmos? Na te i inne pytania odpowiada nasz gość – naukowiec i przedsiębiorca. Zapraszamy do obejrzenia odcinka nie tylko miłośników kosmosu!

Data premiery: 6 grudnia 2023
Gość: Tomasz Palacz
Prowadzący: dr inż. Paweł Janowski

Tomasz Palacz

Współzałożyciel i CEO w Liftero, startupie działającym w sektorze transportu kosmicznego. Absolwent Szkoły Doktorskiej AGH, były lider zespołu AGH Space Systems. Innowator kosmiczny.

dr inż. Paweł Janowski

Fizyk z wykształcenia i zamiłowania. Prowadzi wykłady i pokazy doświadczalne z obszaru fizyki. Finalista konkursu Popularyzator Nauki, organizowanego przez serwis Nauka w Polsce. Pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych. Pracuje na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH.