Skip to content ↓

Jak zrozumieć TRANSFORMACJĘ ENERGETYCZNĄ w Polsce?

Jak zrozumieć TRANSFORMACJĘ ENERGETYCZNĄ w Polsce?

Jaka jest przyszłość polskiej energetyki? Jak ogrzewać nasze budynki bez węgla? Czy na świecie brakuje energii? Na te i wiele innych pytań w rozmowie z Joanną Maraszek odpowie ekspert w dziedzinie energetyki i zmian klimatu Marcin Popkiewicz. Wychodzimy od niezbyt pozytywnych wniosków –z naszą planetą obecnie jest źle. Ale czy na pewno nie jesteśmy w stanie tego zmienić? W końcu słońce, wiatr i woda po prostu są – trzeba je tylko dobrze wykorzystać. W rozmowie skupiamy się na polskiej energetyce, ale przedstawiamy też sytuację Niemiec, Chin i szerszy kontekst energetyczny na świecie. Tłumaczymy, skąd te wszystkie pogodowe anomalie, które towarzyszą nam tego lata.

Data premiery: 16 sierpnia 2023
Gość: Marcin Popkiewicz
Prowadząca: Joanna Maraszek


Marcin Popkiewicz

Polski dziennikarz naukowy i popularyzator nauki specjalizujący się w klimatologii, energetyce i analizach megatrendów. Autor książek o tematyce klimatycznej, m.in. „Świat na rozdrożu”, „Nauka o klimacie” czy „Zrozumieć transformację energetyczną”. Redaktor naczelny portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Przewodniczący Komitetu Monitorującego projektów z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Joanna Maraszek

Współzałożycielka i wiceprezeska Planet-A Foundation, finalistka konkursu Forbes 25 under 25 w dziedzinie Zrównoważony rozwój i klimat, absolwentka AGH. Pasjonatka zielonych technologii oraz specjalistka do spraw komunikacji zmiany klimatu. Aktywnie wspiera kobiety w technologiach w ramach działalności w Perspektywy Women in Tech w Polsce, Europie Wschodniej oraz Azji Centralnej.

Stopka