Skip to content ↓

Jak wygląda dieta i życie seksualne ptaków?

Jak wygląda dieta i życie seksualne ptaków?

Czy ptaki mają dobry węch? Które ptaki mają coś z wampirów? Jak często ptaki tworzą pary jednopłciowe? Adam Zbyryt, ornitolog i pasjonat ptasich zwyczajów odwiedził Bunkier Nauki i opowiedział o najciekawszych wątkach ze swojej niedawno wydanej książki „Sensacyjne życie ptaków”. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o diecie, zwyczajach seksualnych, a także intelekcie ptaków – to jest to rozmowa, która Was zainteresuje! Otrzymacie też m.in. praktyczne wskazówki typu: czym dokarmiać naszych latających przyjaciół zimą, gdzie najlepiej ich podglądać i jak się do tego przygotować.

Data premiery: 3 stycznia 2024
Gość: Adam Zbyryt
Prowadząca: dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk


Adam Zbyryt

Biolog, ornitolog, popularyzator nauki, autor książek przyrodniczych (m.in. „Sensacyjne życie ptaków”). Można go usłyszeć w cyklu „Dwóch ludzi z puszczy” w Radiu 357. Prowadzi program „Podglądacze przyrody” w stacji w Super Polsat.

dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

Adiunktka na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, naukowczyni, doktorka nauk technicznych, tutorka akademicka, trenerka interpersonalna, Rzeczniczka Nauki. Na Instagramie działa jako Doktorka Tutorka.

Stopka