Jak w praktyce zadbać o swój MÓZG?

Jaka dieta jest najlepsza dla naszego mózgu? Jak spać, żeby się wyspać? Czy da się o niczym nie myśleć? O tajemnicach naszego mózgu opowiada nam dr Joanna Podgórska, autorka bestsellera „Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie”. Naukowczyni wyjaśnia m.in. jak na co dzień możemy zwiększyć sprawność naszego mózgu, dlaczego tak ważna jest dla niego dieta, ruch i sen, a także poleca każdemu medytację i praktykę uważności.

Data premiery: 8 listopada 2023
Gość: dr Joanna Podgórska
Prowadząca: dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

dr Joanna Podgórska

Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia). Wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie SWPS. Autorka publikacji naukowych dotyczących neurobiologii, biochemii chorób neurodegeneracyjnych, stresu oksydacyjnego i niepłodności. Autorka książki „Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie”. Gospodyni audycji/podcastu „Podgórska ogólnie” w Newonce.Radio. Popularyzuje naukę na swoim profilu na Instagramie (@joanpodgorska).

dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

Adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, naukowczyni, doktor nauk technicznych, tutorka akademicka, trenerka interpersonalna, Rzeczniczka Nauki. Na Instagramie działa jako Doktorka Tutorka.