Jak HAŁAS wpływa na nasze zdrowie?

Zanieczyszczenie hałasem możemy porównać do smogu – jest dla nas równie szkodliwe. O tym między innymi rozmawia Natalia Schmidt-Polończyk z ekspertem od akustyki Marcinem Zastawnikiem. Czy żyjemy w zbyt głośnym świecie? Jakie dźwięki lubi nasz mózg? Jak prawo chroni nas przed hałasem? Czy cisza dziś jest luksusem? Poza tym dowiemy się, czym jest komora bezechowa i gdzie ją znaleźć, czy możemy uszkodzić sobie słuch na koncercie, a także jak wyglądają normy akustyczne np. w budynkach, w których mieszkamy i pracujemy. Warto być świadomym, jak możemy dbać o swój słuch i jak sami często mu szkodzimy!

Data premiery: 25 października 2023
Gość: dr inż. Marcin Zastawnik
Prowadząca: dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

dr inż. Marcin Zastawnik

Wykładowca na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie, specjalista ds. akustyki w ProperSound, popularyzator nauki. Prowadzi na YT kanał o akustyce ProperSound. Absolwent AGH.

dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

Adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, naukowczyni, doktor nauk technicznych, tutorka akademicka, trenerka interpersonalna, Rzeczniczka Nauki. Na Instagramie działa jako Doktorka Tutorka.