Skip to content ↓

Fake newsy i pseudonauka – uratuje nas statystyka?

Fake newsy i pseudonauka – uratuje nas statystyka?

Czy ze statystyką można się zaprzyjaźnić? Jak nie dać się oszukać fake newsom? Jakich błędów poznawczych unikać? Janina Bąk, autorka książek z cyklu „Statystycznie rzecz biorąc” oraz bloga „Janina Daily” odwiedziła nasz Bunkier Nauki! Wraz z Krzysztofem M. Majem daje nam instrukcje, jak rozpoznać komentarze pisane przez bota, wyjaśnia fenomen popularności pseudonauki, a także zapewnia, że warto mówić nie wiem. Jeśli macie dość powszechnej dezinformacji, nierzetelnych newsów, manipulacji statystyką i pseudo autorytetów, to jest film dla was.

Data premiery: 19 lipca 2023
Gościni: Janina Bąk
Prowadzący: dr Krzysztof M. Maj


Janina Bąk

Statystyczka, autorka bloga „Janina Daily” oraz dwóch książek z cyklu „Statystycznie rzecz biorąc”, nauczycielka akademicka, aktywistka społeczna – angażuje się w walkę na rzecz poprawy zdrowia psychicznego. Trzykrotnie występowała na konferencji TEDx, za każdym razem z dużym sukcesem.

dr Krzysztof M. Maj

Miłośnik światotworzenia, wykładowca na Wydziale Humanistycznym AGH, znawca gier wideo, youtuber na @KrzysztofMMaj. Tutor akademicki. Doktor nauk humanistycznych. Autor dwóch książek o teorii fantastyki: „Allotopie” oraz „Światotwórstwo w fantastyce”.

Stopka