Czy MODNE DIETY mają sens?

Zdrowe odżywianie - czyli jakie? W najnowszym odcinku Bunkra Nauki bierzemy pod lupę nasz talerz żywieniowy i analizujemy jego zawartość. Jakich składników w naszej diecie powinno być najwięcej? Czy diety keto, bezglutenowa, paleo mają sens? Czy alkohol może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie? Mity żywieniowe obalamy wraz z dr Justyną Korycką-Korwek z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dowiemy się m.in. dlaczego każdy z nas jest na diecie, jakie są najczęstsze błędy żywieniowe, czego lepiej nie jeść na kolację i czy kawa na pewno nam szkodzi. Zapraszamy do wysłuchania tego kompleksowego przewodnika po współczesnym żywieniu!

Data premiery: 27 września 2023
Gościni: dr Justyna Korycka-Korwek
Prowadząca: dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

dr Justyna Korycka-Korwek

Adiunkt w Katedrze Żywienia Człowieka i Dietoterapii na Uniwersytecie Zielonogórskim, audytorka i biegła sądowa w zakresie toksykologii i mikrobiologii żywności. Kierowniczka laboratorium w Lubuskim Ośrodku Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych.

dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

Adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, naukowczyni, doktor nauk technicznych, tutorka akademicka, trenerka interpersonalna, Rzeczniczka Nauki. Na Instagramie działa jako Doktorka Tutorka.