31.01.2021

Wymyśl nazwę akademika, weź udział w konkursie


Uczelniana Rada Samorządu Studentów AGH oraz Miasteczko Studenckie AGH ogłosiły konkurs na nazwę domu studenckiego nr 18, zlokalizowanego przy ul. Tokarskiego 4 w Krakowie. Zbieranie zgłoszeń trwa do 31 stycznia 2021 r., a wyniki zostaną ogłoszone 15 lutego br. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie studenci, doktoranci oraz pracownicy AGH.

Konkurs dotyczy akademika, który w przeszłości pełnił funkcję tzw. hotelu asystenckiego. Mieszkali w nim młodzi naukowcy z AGH, późniejsi profesorowie czy nawet rektorzy Akademii. W akademiku dostępnych jest 265 miejsc, z czego aktualnie zajętych jest blisko 100 przez doktorantów AGH, 50 przez pracowników i 10 przez studentów.

Zadanie konkursowe polega na dokończeniu historii studenta AGH oraz jego dziadka, absolwenta Akademii, który z sentymentem wspomina studenckie czasy i Miasteczko Studenckie AGH.

Autorzy najciekawiej zakończonej historii mogą liczyć na nagrody materialne oraz nazwanie akademika nr 18 zgodnie z propozycją przedstawioną w zadaniu konkursowym. Ponadto w domu studenckim zawiśnie tabliczka z imieniem i nazwiskiem autora nazwy.

Szczegółowe informacje znajdują się na profilu wydarzenia o nazwie „Dawno, dawno temu, za AGH’em - Nazwij swój akademik”.

Regulamin konkursu (plik pdf)

***
Miasteczko Studenckie AGH oferuje studentom ponad 7500 miejsc w 20 domach studenckich. 18 z nich ma już od wielu lat swoje rozpoznawalne wśród studentów i mieszkańców Krakowa nazwy. Są to m.in. Olimp, Babilon, Akropol, Strumyk czy Straszny Dwór.