11.05.2020

W dniach 11-13 maja 2020 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się VI konferencja „Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka – Startup – Przemysł”.

Wydarzenie skierowane jest do młodych pracowników nauki, doktorantów, przedstawicieli start-upów i studentów, którzy mogą przedstawić swoje referaty dotyczące innowacyjnych rozwiązań produktowych, procesowych, społecznych, organizacyjnych, marketingowych i środowiskowych.

Obszary tematyczne:

• społeczna odpowiedzialność uczelni,
  • nowe technologie informatyczne (ICT),
  • energetyka,
  • mechanika, mechatronika i nanotechnologie,
  • gospodarka surowcami mineralnymi,
  • ochrona środowiska,
  • ekonomia i zarządzanie.

Zakres tematyczny pozwoli wspierać interdyscyplinarność i wymianę wiedzy oraz doświadczeń z różnych obszarów badawczych. W wielu dokumentach unijnych i krajowych podkreśla się konieczność tworzenia gospodarki bazującej na wiedzy poprzez zwiększanie potencjału naukowego, mobilności kadr naukowych oraz komercjalizacji wynalazków i innowacji. Dlatego celem konferencji jest promocja rozwiązań innowacyjnych, tworzonych w znacznym stopniu przez młodych pracowników nauki, doktorantów i studentów. Organizatorzy mają nadzieję, iż prezentacja innowacyjnych rozwiązań i ich promocja wśród partnerów IATI i przedstawicieli przemysłu pozwoli na szybsze wdrożenie niektórych z nich.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny