10.04.2015

III Ogólnopolska Konferencja Studentów Fizyki Medycznej – „Fizyka dla Medyka”

W dniach 10-12 kwietnia br. na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Studentów Fizyki Medycznej – „Fizyka dla Medyka” – największa w Polsce studencka konferencja poświęcona w pełni zagadnieniom fizyki medycznej i inżynierii biomedycznej.

W spotkaniu będą uczestniczyć studenci fizyki medycznej, fizyki technicznej, inżynierii biomedycznej, medycyny oraz nauk pokrewnych. Organizatorzy zapraszają do udziału również wykładowców i pracowników naukowych związanych z tymi dziedzinami.

W programie m.in. sesje referatowe i posterowe. Oprócz wystąpień studentów, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów specjalnych, które wygłoszą naukowcy i specjaliści związani z fizyką medyczną. Ponadto w trakcie konferencji przewidywana jest wizyta w wiodących ośrodkach naukowych w Krakowie:

• w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS,
  • w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN im. Henryka Niewodniczańskiego (Centrum Cyklotronowe Bronowice oraz Zakład Tomografii Magnetyczno-Rezonansowej).

Organizatorami konferencji są: Studenckie Koło Naukowe Fizyków Medycznych KERMA, działające przy Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH, oraz Fundacja Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie ACADEMICA.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie:
www.fizykadlamedyka.pl