16.09.2019

Sto lat fizyki na AGH


16 września 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Sto lat fizyki na AGH”, które organizowane jest w ramach 45. Zjazdu Fizyków Polskich.

Wybitni naukowcy wygłoszą wykłady plenarne dotyczące historii fizyki w AGH oraz zastosowań tej dziedziny nauki w medycynie, finansach, technice i środowisku. Specjalne sesje równoległe zostaną poświęcone: fizyce cząstek, fizyce układów złożonych, fizyce środowiska, fizyce medycznej oraz wykorzystaniu fizyki w zakresie nanotechnologii i innowacji w przemyśle.

45 Zjazd Fizyków Polskich organizowany jest przez Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego i odbędzie się w dniach 13-18 września 2019 r. Będzie miał szczególny charakter ze względu na inaugurację obchodów 100-lecia Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz obchody 100-lecia obecności fizyki w Akademii Górniczo-Hutniczej.

W zjeździe weźmie udział ok. 500 osób reprezentujących czołowe krajowe i zagraniczne uczelnie oraz przedstawiciele firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową w przedsiębiorstwach.

Miejsce

Akademia Górniczo-Hutnicza
sesja plenarna: Klub STUDIO (ul. Budryka 4)
sesje równoległe: bud D-10 (ul. Reymonta 19), bud. D-16 (ul. Kawiory 30)

Data

16 września 2019 r.

Organizatorzy

Polskie Towarzystwo Fizyczne
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH
Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH

Kontakt

http://www.45zfp.uj.edu.pl/#/kontakt

WWW

http://www.45zfp.uj.edu.pl/#/