Przejdź do treści Przejdź do stopki
Odeszli

Dr Paweł Armatys

Dr Paweł Armatys

29 października 2022 r. zmarł nagle dr inż. Paweł Armatys z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Dr inż. Paweł Armatys urodził się w 1971 r. Wychował się w Dąbrowie Górniczej. Jako student, a następnie absolwent pierwszego rocznika Fizyki Technicznej był związany z Wydziałem Fizyki i Informatyki Stosowanej od początku jego istnienia.

Jako naukowiec Paweł Armatys zajmował się polimerami. W roku 2002 obronił pracę doktorską z zakresu inżynierii materiałowej na temat struktury elektronowej polimerów w kontekście ich zastosowania w urządzeniach typu LED. Przez ponad 20 lat pracował jako nauczyciel akademicki w Katedrze Fizyki Materii Skondensowanej. Przez 8 lat pełnił funkcję Prodziekana ds. Studenckich.

Dr inż. Paweł Armatys zajmował się promocją wydziału, był aktywnie zaangażowany w Olimpiadę o Diamentowy Indeks AGH, działał w wydziałowych akcjach integracyjnych.

_ _ _ _ 

Pogrzeb odbędzie się 2 listopada o godz. 12.30 w parafii św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej, dzielnica Gołonóg. Autobusy zostaną podstawione o godz. 10.30 pod budynek Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej. Odjazd o godz. 10.45.

Stopka