Diamentowy grant dla naszego studenta

Student Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, Piotr Kaczmarczyk, został laureatem siódmego konkursu Diamentowy Grant i otrzymał maksymalną kwotę dofinansowania w wysokości 220 000 zł na realizację swojego pierwszego samodzielnego projektu badawczego.

Student będzie kierował projektem pt. „Mikromocowe, niskopowierzchniowe wielokanałowe układy scalone przeznaczone do precyzyjnego pomiaru energii promieniowania jonizującego”.

Diamentowy Grant to jeden z najbardziej prestiżowych programów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Skierowany jest do wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. Diamentowy Grant pozwala laureatom na skrócenie ścieżki kariery naukowej, czyli na podjęcie studiów doktoranckich bez posiadania tytułu zawodowego magistra.

Do VII edycji konkursu spłynęło 214 wniosków. W dwustopniowym postępowaniu wyłoniono 80 laureatów, których projekty uzyskały ocenę końcową nie mniejszą niż 80 punktów. Otrzymają oni nawet do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie. W sumie w tym roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na Diamentowe Granty przyznało ponad 16 milionów zł.