13.06.2016

Prof. Tadeusz Słomka prezesem Zarządu Głównego AZS

Podczas XXVI Zjazdu Akademickiego Związku Sportowego, który odbył się w dniach 10-11 czerwca 2016 r. w Warszawie, wybrano nowe władze organizacji. Na stanowisko prezesa Zarządu Głównego AZS wybrano Rektora AGH prof. Tadeusza Słomkę.


fot. AZS

Wybór Rektora AGH na stanowisko prezesa wiąże się z licznymi sukcesami sportowymi uczelni w ostatnich latach. Do najbardziej spektakularnych osiągnięć reprezentantów Akademii Górniczo-Hutniczej należą: dwukrotny triumf w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski (w sezonie 2012/2013 i 2014/2015), a także srebrny medal podczas II Europejskich Igrzysk Studenckich wywalczony w Rotterdamie przez męską reprezentację piłki siatkowej w 2014 r. Akademickim mistrzem Polski w szachach jest student Wydziału Matematyki Stosowanej Maciej Klekowski. Ponadto w rozgrywkach ligowych w bieżącym sezonie nasi siatkarze zajęli najwyższe w historii 7 miejsce, koszykarze wywalczyli awans do I ligi, sekcja badmintona zajęła 3 miejsce w rozgrywkach ekstraklasy, a pływacy jak co roku przywieźli szereg medali z Głównych Mistrzostw Polski.

Akademicki Związek Sportowy AGH Kraków jest jednym z największych klubów AZS w Polsce, zrzesza blisko 800 najlepszych sportowców środowiska akademickiego Krakowa, którzy trenują w 40 sekcjach.