Pomoc dla studentów AGH z Ukrainy

Władze uczelni we współpracy z Uczelnianą Radą Samorządu Studentów AGH przygotowały różne formy pomocy dla studentów AGH z Ukrainy.

Zapomoga finansowa

Centrum Spraw Studenckich oraz URSS AGH służą wsparciem w uzyskaniu zapomogi (w celu zaspokojenia najważniejszych potrzeb). Zapomoga może być istotnym wsparciem w przypadku problemów związanych z opłatami za pobyt w domach studenckich.

Opłaty w domach studenckich

Wszyscy studenci, którzy z powodu konfliktu na Ukrainie, nie wrócą do akademika po przerwie międzysemestralnej, mogą uzyskać zwolnienie z opłaty za zakwaterowanie w nadchodzącym semestrze.
Każdy dotychczasowy mieszkaniec miasteczka będzie mieć zagwarantowane miejsce na Miasteczku Studenckim AGH do końca roku akademickiego.

Studenci AGH mogą skorzystać ze wsparcia psychologów (pomoc psychologiczna).
Na profilu URSS AGH na Facebooku uruchomiono gorącą linię w celu zapewnienia jak najszybszej pomocy. W razie pytań zainteresowane osoby mogą kontaktować się mailowo z biurem URSS: biuro(at)samorzad.agh.edu.pl

Допомога українським студентам AGH УНТ

Адміністрація університету у співпраці з Радою студентського самоврядування AGH Університету Науки та Технoлoгії підготувала різні форми допомоги студентам з України.

Фінансова допомога

Центр студентських справ та Університетська рада студентського самоврядування AGH УНТ (УРСС УНТ) надають підтримку в отриманні допомоги (для задоволення найважливіших потреб). Допомога може стати суттєвою підтримкою при виникненні проблем з оплатою за проживання в студентських гуртожитках.

Оплата в студентських гуртожитках

Усі студенти, які через конфлікт в Україні не повернуться до гуртожитку після міжсеместрової перерви, можуть бути звільнені від плати за проживання в наступному семестрі. Кожен мешканець академмістечка матиме гарантоване місце у студентському містечку AGH УНТ до кінця навчального року.

Психологічна допомога

Студенти AGH УНТ мають змогу звернутися за допомогою до психологів (психологічна допомога). На профілі Університетської ради студентського самоврядування AGH УНТ у Facebook створено гарячу лінію. У разі виникнення запитань бажаючі можуть звертатися до офісу УРСС УНТ за електронною адресою: biuro@samorzad.agh.edu.pl