fot. Maciej Talar, KSAF AGH

Odsłonięto mural na 100-lecie AGH

24 maja 2019 r. na terenie Miasteczka Studenckiego AGH odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu na 100-lecie AGH.

W uroczystości wzięli udział m.in. Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Anna Siwik, Prorektor ds. Kształcenia AGH prof. Wojciech Łużny – Przewodniczący Komitetu Jubileuszowego 100-lecia AGH, dyrekcja Miasteczka Studenckiego AGH – mgr inż. Radosław Serwicki i dr inż. Grzegorz Król, a także autorka muralu Anna Wardęga.

Konkurs na mural został ogłoszony w październiku 2018 r., wraz z rozpoczęciem obchodów 100-lecia AGH, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło w pod koniec listopada 2018 r. Anna Wardęga, autorka zwycięskiej pracy, jest studentką III roku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Mural jest jedną z form upamiętnienia jubileuszu 100-lecia AGH w przestrzeni miejskiej. Znajduje się on na ścianie Domu Studenckiego „Stokrotka” przy ul. Rostafińskiego 2. Grafika trafnie oddaje zarówno naukowy charakter uczelni, jak i specyfikę Miasteczka Studenckiego AGH.