Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Znamy tegorocznych stypendystów programu START

Grafika prezentująca przestrzenny schemat cząsteczki chemicznej w monochromatycznych barwach

fot. Dreamstime

Znamy tegorocznych stypendystów programu START

Trzech wybitnych młodych naukowców z AGH otrzyma prestiżowe stypendia z programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Roczne stypendium w wysokości 30 tys. zł mogą przeznaczyć na dowolny cel.

Stypendyści z AGH to: dr inż. Piotr Szewczyk i dr inż. Daniel Ura z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej oraz mgr inż. Mikołaj Nowak, doktorant na Wydziale Energetyki i Paliw. Wszyscy trzej reprezentują dziedzinę inżynieria materiałowa.

Program START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. 

Stypendyści programu START są wybierani w drodze wieloetapowego konkursu, w którym oceniana jest jakość ich dotychczasowego dorobku naukowego.

W tym roku z grona 660 kandydatów stypendia otrzyma 100 najwybitniejszych młodych naukowców i naukowczyń. Łączna kwota przeznaczona przez FNP na stypendia w 31. konkursie w programie START to 3 056 000 zł.

Stopka