Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Welcome Point w AGH już działa

Kolorowa grafika ilustracyjna przedstawiająca frontowe fasady Kościoła Mariackiego, Ratusza, barbakanu oraz głównego budynku AGH w uproszczonej wersji graficznej.

Welcome Point w AGH już działa

W kwietniu br. w AGH zaczął funkcjonować Welcome Point. W tym miejscu przybywający do Akademii zagraniczni goście – pracownicy i studenci – otrzymają wsparcie oraz niezbędne informacje, które ułatwią swobodne poruszanie się po uczelni i mieście.

Punkt ma swoją siedzibę na kampusie, w budynku C-1 (pok. 108). Stacjonarnie przyjmuje gości od godz. 7.30 do 15.30. Możliwy jest też oczywiście kontakt telefoniczny i elektroniczny (w tym za pomocą chatbota). Wiele przydatnych informacji znajduje się na stronie internetowej.

Welcome Point umożliwia nawiązanie kontaktu z opiekunem naukowym w AGH i pomaga postawić pierwsze kroki w Polsce. Goście zdobędą tutaj informacje związane z legalizacją pobytu, uzyskają pomoc w zakresie formalności związanych z podróżą, zatrudnieniem, pobytem i znalezieniem zakwaterowania. Pracownicy punktu udzielą także wsparcia w adaptacji w nowym środowisku, doradzą w kwestii wyboru opieki medycznej (również dla członków rodziny) czy opieki nad dziećmi.

Oficjalne otwarcie Welcome Point nastąpiło 19 kwietnia 2023 r. podczas konferencji „The Impact of Internationalization on the Openness and Tolerance of the University Environment”, która zwieńczyła projekt AGH UST Welcomes you.

Stopka