Aktualności

Medalowi snowboardziści

Grupowe zdjęcie ekipy snowboardzistów z AGH (15 osób - kobiet i mężczyzn). Wszyscy w sportowych strojach, w kaskach i goglach. Twarze sportowców są uśmiechnięte.

Ekipa snowboardzistów z AGH. Fot. Tomasz Serwiak

Sportowcy AZS AGH wywalczyli zespołowo złoto dla kobiet i brąz dla mężczyzn w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie. Ponadto dwoje naszych zawodników zdobyło medale indywidualne i obroniło tytuły: mistrzyni w banked slalomie (Agnieszka Troszok) oraz wicemistrza w slalomie (Jakub Luboński).

Nasza ekipa, którą trenuje Mariusz Wdówka, wystartowała w składzie: Agnieszka Troszok, Nikolina Góralczyk, Julia Troszok, Maria Tomasik, Daria Wawrzyniak, Lena Wójcikiewicz, Liliana Lubomirska, Jakub Luboński, Tomasz Świderski, Olgierd Duda, Krystian Gaweł, Oskar Soczyński, Stanisław Oleś, Przemysław Sosna, Jakub Ciura.

Snowboardzistki z AGH wyprzedziły zespołowo Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Krakowską. W zespołowej rywalizacji mężczyzn pierwsze miejsce na podium zajął Uniwersytet Warszawski, a drugie Politechnika Krakowska.

Zawody odbyły się w dniach 3–4 marca 2023 r. w Szczawnicy i zgromadziły blisko 270 zawodników reprezentujących 40 uczelni. Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach: slalomie i banked slalomie. Organizatorem wydareznia był AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.