Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Lead the tech – Like never before! W AGH startują studia MBA

Grafika ilustracyjna - kolaż zdjęć przedstawiających pracę kadry zarządzającej na tle liter TECH.

Lead the tech – Like never before! W AGH startują studia MBA

Od nowego roku akademickiego oferta kształcenia w AGH poszerzy się o studia z zakresu Master of Business Administration (MBA), które skierowane będą głównie do kadry zarządzającej firmami, przedsiębiorstwami i administracją.

Na decyzję o uruchomieniu pierwszych tego typu studiów w AGH składają się przede wszystkim wnikliwa analiza rynku oraz sygnały płynące z szerokiego otoczenia biznesowego naszego Uniwersytetu. Imponujące losy zawodowe absolwentów AGH, rankingi najlepiej prosperujących i najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw wskazują na obecność w gremiach decyzyjnych tych firm absolwentów naszej uczelni. To z myślą przede wszystkim o kadrze zarządzającej w biznesie, ale także w administracji poszerzamy ofertę o kierunek, który będzie istotnym, ale także oczekiwanym uzupełnieniem dotychczasowych ścieżek kształcenia w AGH – podkreślił Rektor AGH prof. Jerzy Lis w trakcie spotkania inaugurującego studia.

fot. KSAF AGH

Na zdjęciu uczestnicy panelu dyskusyjnego. W tle za nimi ścianka z logo MBA TECH.

Wyróżnikiem studiów MBA w AGH będzie ukierunkowanie na kształcenie w obszarach strategicznych dla rozwoju polskiej gospodarki z uwzględnieniem aspektu technologicznego. Jako cel nadrzędny studiów uczelnia stawia na poszerzenie kompetencji uczestników studiów o umiejętności i wiedzę przydatne w biznesie oraz dynamicznym i napędzanym technologią otoczeniu.

W trakcie spotkania inaugurującego studia MBA TECH odbył się panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości, w tym z: prof. Jerzym Lisem – Rektorem AGH, Krzysztofem Pawińskim – prezesem firmy Maspex i Przewodniczącym Rady Uczelni, Rafałem Gajewskim – członkiem zarządu CEMEX Polska, Magdaleną Rabiej – szefową biura Google w Krakowie oraz Sławomirem Kumką – dyrektorem wykonawczym w firmie IBM. Tematem dyskusji były kluczowe korzyści płynące dla firm związane z podnoszeniem kwalifikacji w ramach studiów MBA. Goście zgodnie podkreślili, że obecnie jesteśmy świadkami przyspieszonego rozwoju zawodów przyszłości, związanych chociażby z korzystaniem sztucznej inteligencji, eksploracją kosmosu czy rozwojem telemedycyny. Te zmiany powinny być wspierane przez kompetentnych menadżerów podążających za najnowszymi trendami w biznesie, nauce i na rynku pracy.

Studia MBA TECH będą koordynowane przez Wydział Zarządzania.

Pełna oferta studiów dostępna jest na stronie: mba.agh.edu.pl.

fot. KSAF AGH

Uczestnicy spotkania inaugurującego studia MBA TECH siedzą na krzesłach ustawionych w kilku rzędach. Przed nimi wyświetlona jest prezentacja, którą omawia elegancko ubrany mężczyzna. Obok ekranu z prezentacją stoją ścianki z logo MBA TECH

Stopka