Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Prelegenci podczas dyskusji. 4 mężczyźni i kobieta trzymająca mikrofon.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu

W dniach 5-7 września br. w Karpaczu odbyło się XXXII Forum Ekonomiczne. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian”.

Co roku w trakcie wydarzenia dyskutowane są kwestie bezpieczeństwa, perspektywy rozwoju gospodarczego, współczesne wyzwania oraz metody przezwyciężania kryzysów, co prowadzi do stworzenia propozycji konkretnych rozwiązań, nierzadko mających realny wpływ na kształt polityki gospodarczej. To największe tego typu spotkanie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Akademię Górniczo-Hutniczą reprezentowali rektor AGH prof. Jerzy Lis oraz inni pracownicy specjalizujący się w zagadnieniach poruszanych w trakcie Forum. Prof. Joanna Kulczycka wzięła udział w panelu "Rewolucja klimatyczna a metale ziem rzadkich". Akademia miała swoich reprezentantów także podczas trzech debat poświęconych sztucznej inteligencji - o wynikających z niej szansach i płynących z niej zagrożeniach dyskutowała prof. Joanna Jaworek-Korjakowska, Dyrektor Centrum Doskonałości Sztucznej Inteligencji AGH, natomiast na panelu dotyczącym etyki obecny był prof. Tadeusz Uhl, Dyrektor Centrum Technologii Kosmicznych AGH. Na panelu „Sztuczna inteligencja w medycynie" Akademię reprezentował prof. Ryszard Tadeusiewicz. 

Stopka