AGH w rankingu THE

Opublikowano wyniki najnowszego rankingu Times Higher Education World University Rankings 2024. AGH, która znalazła się wśród 37 sklasyfikowanych polskich uczelni, poprawiła swój wynik w punktacji ogólnej oraz we wszystkich ocenianych kategoriach.

W tegorocznym zestawieniu Times Higher Education AGH awansowała z dziewiątego na piąte miejsce w kraju, znajdując się w przedziale 1001–1200 (w ubiegłym roku przedział 1201–1500).

Ranking ocenia uczelnie na podstawie kilkunastu wskaźników pogrupowanych w kategorie związane z nauczaniem, środowiskiem badawczym, jakością badań, umiędzynarodowieniem oraz przemysłem.

W zestawieniu znalazło się ponad 1900 uczelni ze 108 krajów. Pierwsze miejsce zajął ponownie University of Oxford, drugie – Stanford Univeristy, a trzecie – Massachusetts Institute of Technology.

Pełnie wyniki rankingu