19.07.2019

Za nami pierwszy cykl rekrutacji


W AGH zakończył się I cykl rekrutacji. Najpopularniejszym kierunkiem okazała się Informatyka, gdzie zarejestrowało się 1561 kandydatów. Uzyskała ona też najwyższy próg punktowy: 980 pkt.

Najbardziej obleganymi przez studentów kierunkami w I cyklu rekrutacyjnym były:

  • Cyberbezpieczeństwo (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) -  12,1  podań/miejsce
  • Informatyka Stosowana (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej) -  7,8  podań/miejsce
  • Inżynieria i Analiza Danych (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska) - 7,3 podań/miejsce
  • Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce (Wydział Informatyki, Elektroniki i  Telekomunikacji, Wydział Humanistyczny oraz Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki) -  6,6  podań/miejsce
  • Teleinformatyka (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) -  6,5  podań/miejsce.


Kierunki informatyczne miały także najwyższe progi punktowe. W czołówce uplasowały się:

  • Informatyka (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej) - 980 pkt
  •  Cyberbezpieczeństwo (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) - 972 pkt
  • Automatyka i Robotyka (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej) - 960 pkt
  • Teleinformatyka (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) – 952 pkt
  • Informatyka Stosowana (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej) – 948 pkt.


AGH dla studentów I stopnia przygotowała w tym roku 7245 miejsc: 6065 na studiach stacjonarnych i 1180 na studiach niestacjonarnych.

W tym roku kandydaci na studia w AGH mogą wybierać spośród 63 kierunków na 16  wydziałach. Oferta uczelni poszerzyła się o siedem nowości, m.in. Cyberbezpieczeństwo czy Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce. Obydwa kierunki okazały się hitem tegorocznej rekrutacji.

Rekrutacja na studia w AGH prowadzona jest w cyklach tygodniowych. Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia stacjonarne potrwa do 11 września lub wyczerpania miejsc na danym kierunku. Zaletą rekrutacji cyklicznej jest fakt, iż kandydaci już w ciągu tygodnia będą wiedzieć czy zostali zakwalifikowani na zadeklarowane kierunki, a następnie będą mogli dokonać wpisu na wybrane studia. Kandydaci mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków studiów z tego samego lub z różnych wydziałów.

Szczegółowe informacje na temat kierunków, a także aktualności dotyczące rekrutacji w AGH znajdą Państwo na stronie: kandydaci.agh.edu.pl.