23.07.2018

Mobilny punkt przyjmowania wniosków o wydanie Karty Krakowskiej


23 i 24 lipca 2018 r. w godz. 8.00-15.00 w Akademii Górniczo-Hutniczej (bud. C-2, pokój 327) będzie działał mobilny punkt przyjmowania wniosków o wydanie Karty Krakowskiej.

Osoby zainteresowane wydaniem Karty Krakowskiej proszone są o wydrukowanie i oddanie wypełnionego „Wniosku o Wydanie Karty” w mobilnym punkcie w podanym wyżej terminie.

Wniosek o Wydanie Karty Krakowskiej (plik pdf)

Karta Krakowska zacznie obowiązywać od 1 sierpnia 2018 r. Wnioski o nią można składać od 1 lipca. O tę kartę ubiegać się mogą osoby zameldowane na pobyt stały w Krakowie lub płacące tutaj podatki.

Karta Krakowska wydawana w formie plastikowego dokumentu lub w formie elektronicznej będzie także nośnikiem biletu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Najprostszym sposobem wystąpienia o Kartę Krakowską jest droga elektroniczna poprzez stronę www.kk.krakow.pl bądź wizyta w jednym ze stacjonarnych lub mobilnych punktów, gdzie można złożyć wniosek o kartę.

Karta Krakowska będzie realizowana w siedmiu obszarach: komunikacja miejska, kultura, sport i rekreacja, wychowanie i oświata, zdrowie, gastronomia i sklepy oraz usługi. W ramach KK stworzony zostanie system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień. W pierwszej kolejności planuje się wprowadzenie udogodnień związanych z dostępnością do komunikacji miejskiej oraz miejskich muzeów i galerii.

Aplikację z Kartą Krakowską będzie można wgrać m.in. na Krakowską Kartę Miejską, Krakowską Kartę Rodziny czy legitymację studencką. Można też zdecydować się na wersję mobilną, czyli w postaci aplikacji na smartfonie.

Szczegółowe informacje o Karcie Krakowskiej dostępne są na stronie internetowej https://www.kk.krakow.pl/.