25.01.2018

„Con Fuoco” i ORAGH z Noworocznym Koncertem

25 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Klubie STUDIO odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy w wykonaniu Chóru i Orkiestry Smyczkowej „Con Fuoco” oraz Orkiestry Reprezentacyjnej AGH.

Patronat nad wydarzeniem objęli prof. Anna Siwik, Prorektor ds. Studenckich AGH oraz prof. Wojciech Łużny, Prorektor ds. Kształcenia AGH.

„Con Fuoco” powstał w listopadzie 2009 r. Zespół muzyków, którym dyryguje Diana Mrugała-Gromek, może poszczycić się licznymi osiągnięciami na arenie krajowej i międzynarodowej. W 2017 r. „Con Fuoco” otrzymał srebrne medale na 13 Międzynarodowym Festiwalu Mundus Cantat Sopot 2017 w kategoriach muzyka świecka i muzyka sakralna.

Założoną w 2001 r. Orkiestrę Reprezentacyjną AGH tworzy grupa młodych ludzi, studentów AGH i innych krakowskich uczelni, których łączy wspólna pasja do muzyki. ORAGH ma na swoim koncie szereg sukcesów. Jednym z ostatnich było zajęcie pierwszego miejsca na II Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr „Golden Sardana” w Hiszpanii w 2017 r.

Miejsce: Klub STUDIO (Kraków, ul. Budryka 4)

Wstęp wolny.