Metalurgia WIMiIP z oceną wyróżniającą

Miło nam poinformować, że Polska Komisja Akredytacyjna przyznała ocenę wyróżniającą kierunkowi Metalurgia prowadzonemu na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. [więcej]

04.07.2016

Projekty doktorantów z AGH wyróżnione w ETIUDZIE

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu ETIUDA 4. Wśród wyróżnionych projektów badawczych do finansowania zakwalifikowano trzy z Akademii Górniczo-Hutniczej.[więcej]

30.06.2016

Absolwent Automatyki i Robotyki nagrodzony w konkursie Siemensa

Mgr inż. Rafał Pietrus, absolwent Automatyki i Robotyki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Siemensa dla Absolwentów zdobył nagrodę III stopnia za pracę magisterską. Nagrodzona...[więcej]

29.06.2016

Prof. Jadwiga Jarzyna odebrała doktorat honoris causa Uniwersytetu w Miszkolcu

24 czerwca 2016 r. prof. Jadwiga Jarzyna została uhonorowana tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu w Miszkolcu w uznaniu za wybitne zasługi dydaktyczne, wysokiej klasy dorobek naukowy znany w środowisku międzynarodowym w...[więcej]

27.06.2016

AGH Racing Team w kolejnym odcinku „Nauki Młodych”

Studenci tworzący AGH Racing Team są bohaterami odcinka filmowego cyklu „Nauka Młodych”. Film z ich udziałem pt. „Bolid” można oglądać od 27 czerwca 2016 r. na platformie PlatonTV portalu Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w...[więcej]

27.06.2016

AGH triumfuje po raz trzeci w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski

Miło nam poinformować, że AZS AGH zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, pokonując blisko 150 klubów z całego kraju. To trzeci tak duży sukces naszych reprezentantów, którzy triumfowali także w...[więcej]

24.06.2016

Nagroda w Konkursie im. Profesora Antoniego Rodziewicza-Bielewicza

Jury XVI edycji Konkursu o Nagrodę im. Profesora Antoniego Rodziewicza-Bielewicza przyznało w 2016 r. nagrodę zespołowi pracowników z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej w składzie: prof. dr hab. inż....[więcej]

23.06.2016

Prometheus ponownie w pierwszej 50. najszybszych superkomputerów świata

Prometheus, polski superkomputer z Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH, w najnowszym zestawieniu najpotężniejszych superkomputerów na świecie uplasował się na 48. miejscu. Ranking TOP500 największych maszyn...[więcej]

23.06.2016

Aero Team ILK AGH zajął drugie miejsce w Droniadzie 2016

Aero Team ILK AGH zdobył 78 punktów na 100 i zajął drugie miejsce w konkursie Droniada 2016. Zespół otrzymał nagrodę honorową Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W konkursie wzięło udział 10 zespołów uczelni wyższych. Ich...[więcej]

22.06.2016

Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej pływaków AZS AGH Kraków na międzynarodowych mistrzostwach

Pływacy AZS AGH Kraków zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając łącznie 21 medali, na 31 Międzynarodowych Zawodach Pływackich Zlatni Medvjed – HPS Grand Prix w Chorwacji. Zawodnicy AGH zdobyli 6 złotych, 7...[więcej]