Osiągnięcia

20.05.2013

Studentka AGH w finale konkursu Ericsson Application Awards 2013

Aplikacja „Straż sąsiedzka”, którą stworzyły Izabela Płokita, studentka informatyki stosowanej na WGGiOŚ AGH oraz Anna Mendak, studentka architektury wnętrz na ASP we Wrocławiu, awansowała do finału międzynarodowego konkursu...[więcej]

18.05.2013

Studenci AGH laureatami konkursu Samsung AppCup

Oskar Kuligowski i Ziemowit Rachwał, członkowie SKN SHADER działającego na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH, zostali zwycięzcami w konkursie Samsung AppCup w kategorii „Gry".[więcej]

16.05.2013

Wyniki konkursów ogłoszonych przez NCN

12 projektów z Akademii Górniczo-Hutniczej, których łączna suma wynosi 7 266 253 zł, zostało zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez NCN w dniu 15 września 2012 roku.[więcej]

16.05.2013

Studenci AGH nagrodzeni w programie „Diamentowy Grant”

Czworo studentów Akademii Górniczo-Hutniczej otrzymało nagrody w II edycji programu „Diamentowy Grant”, którego organizatorem jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.[więcej]

14.05.2013

III miejsce badmintonistów AZS AGH na Drużynowych Mistrzostwach Polski

Podczas turnieju finałowego 40. POLAK MEBLE Drużynowych Mistrzostw Polski w Badmintonie, który odbył się 11 maja 2013 r. w Kępnie, badmintoniści AZS AGH Kraków pokonali AZS UWM Olsztyn (4:2), zdobywając brązowy medal Mistrzostw...[więcej]

13.05.2013

Naukowiec z AGH laureatem Nagrody Prezesa Rady Ministrów

8 maja br. w Kancelarii Premiera odbyła się uroczysta gala, podczas której dr inż. Piotr Kustra z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH odebrał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów.[więcej]

13.05.2013

I miejsce w konkursie Bentley Student Design Competition 2013 dla studenta AGH

Student Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH, członek Studenckiego Koła Naukowego „KNGK Geoinformatyka”, Mateusz Ilba zajął I miejsce w Konkursie 2013 Bentley Student Design Competition w kategorii „Innovation...[więcej]

09.05.2013

AGH w czołówce rankingu „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica zajęła piąte miejsce w Rankingu Szkół Wyższych 2013 przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy" oraz dziennik „Rzeczpospolita”. [więcej]

08.05.2013

Studentka WMS – „Najmilszą Studentką Krakowa”

Z przyjemnością informujemy, że „Najmilszą Studentką Krakowa”, wyłonioną 7 maja br. w juwenaliowym konkursie, została Aleksandra Krzyżak. Finalistka na co dzień studiuje na I roku na Wydziale Matematyki Stosowanej...[więcej]

08.05.2013

Srebrne medale dla wynalazków z AGH na wystawie „ARCHIMEDES 2013”

Naukowcy z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH zostali nagrodzeni dwoma srebrnymi medalami podczas XVI Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES – 2013”.[więcej]