Stwórz film edukacyjny – konkurs „Notatki w Internecie”

Centrum e-Learningu AGH zaprasza studentów AGH oraz uczniów krakowskich szkół do udziału w konkursie „Notatki w Internecie”. Zadanie konkursowe polega na nakręceniu filmu o tematyce naukowej i edukacyjnej z nauk przyrodniczych i ścisłych

Wydarzenie ma na celu m.in. rozwijanie współpracy między nauczycielami i wykładowcami a uczniami i studentami, a także zwiększenie świadomość stosowania technologii informacyjnych wśród studentów, wykładowców akademickich, uczniów oraz nauczycieli. Efektem zmagań uczestników będą wartościowe materiały dydaktyczne udostępniane jako otwarte zasoby edukacyjne.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych:

• uczniowie i uczennice krakowskich szkół,
  • studenci i studentki AGH.

Prace można nadsyłać do 30 czerwca 2017 r.

Filmy będą oceniane przez komisję konkursową, która oprócz kryteriów formalnych weźmie pod uwagę m.in. wartość edukacyjno-dydaktyczną materiału, przydatność do ponownego wykorzystania i uniwersalność pracy, oryginalność, pomysł i kreatywność w realizacji, spójność przekazu z celem filmu oraz sposób przekazania treści.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone i umieszczone w ogólnodostępnych zasobach Open AGH.

Dla laureatów przewidziana została pula nagród o łącznej wartości 9000 zł.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej.