Jedna z poprzednich debat. Fot. W. Pasoń, KSAF AGH

„Islamofobie. Odsłonić twarze islamu” – debata w AGH

1 marca 2017 r. o godz. 18.00 w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się kolejna debata organizowana przez Miesięcznik ZNAK i AGH. Do udziału zapraszamy wszystkich studentów i pracowników naszej uczelni.

Spotkanie dotyczyć będzie zagadnień związanych z jedną z największych religii na świecie – islamem. Do udziału w dyskusji organizatorzy zaprosili Piotra Ibrahima Kalwasa pisarza i dziennikarza, Beatę Kowalską socjolożkę, Grzegorza Lindenberga socjologa i dziennikarza oraz Konrada Pędziwiatra badacza islamu. Prelegenci postarają się podczas debaty odpowiedzieć między innymi na pytanie jak islam wpływa na Europę, ile przemocy jest w islamie oraz czy islam boi się kobiet. Debatę poprowadzą Dominika Kozłowska redaktor naczelna Miesięcznika ZNAK oraz Marcin Żyła zastępca red. naczelnego Tygodnika Powszechnego.

Tradycyjnie już spotkanie odbędzie się w holu głównym AGH w budynku A-0. Poprzedzi je występ DJ-a Kixnare (od godz. 17:30).

Wstęp na debatę jest bezpłatny.

Transmisja LIVE debaty