Studenci - aktualności

Zbiórka książek na kiermasz charytatywny w Bibliotece Głównej AGH

Po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią Biblioteka Główna AGH wraca do organizowania kiermaszy charytatywnych. Do 20 maja br. trwa zbiórka książek i płyt. Zebrane datki przeznaczone będą na pomoc dla Dominika, studenta AGH. Data kiermaszu zostanie podana w późniejszym terminie.

Dominik od wielu lat walczy o życie. Ciężkie poparzenia II i III stopnia obejmujące 35% ciała, odrzucone przeszczepy skóry własnej na całej powierzchni oparzenia, trudności z oddychaniem powstałe na skutek przykurczy utworzonych w układzie oddechowym oraz sercu wymagają specjalistycznych operacji w USA. Obecnie trwa zbiórka środków finansowych na dwie z nich – w lipcu oraz w grudniu br. Aktualnie Dominik studiuje Informatykę i Systemy Inteligentne na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (studia I stopnia).

Akcję można wspomóc, przekazując na ten cel książki drukowane (w dobrym stanie), audiobooki, płyty z muzyką, filmami, programami itp.

Darczyńcy proszeni są o kontakt do 20 maja z pracownikami Oddziału Informacji Naukowej BG AGH (I piętro, pokój 121, tel. 617 32 15 lub 617 32 43).

Akcję wspiera Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH.