Studenci - aktualności

Za nami Gala Sportu Akademickiego

Scena, na której ustawiono trzy ponumerowane stoliki symbolizujące miejsca na podium. Za stolikami stoją przedstawiciele zwycięskich uczelni. Za nimi w rzędzie stoją pozostali uczestnicy wydarzenia. W tle ściana w różowym kolorze z grafiką przedstawiającą podium.

fot. organizator

Za nami Gala Sportu Akademickiego

21 października 2022 r. w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2021/2022 Akademickich Mistrzostw Polski. Uhonorowano najlepszych sportowców, trenerów oraz uczelnie, które w końcowej klasyfikacji znalazły się na podium. AGH w minionym sezonie zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie w zestawieniu uczelni technicznych.

Nagrody w imieniu AZS AGH odebrali Prezes AZS AGH prof. Jarosław Jakubski oraz Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Rafał Dańko.

Przypomnijmy, że AGH aż 14 razy meldowała się w minionym sezonie na drużynowym podium AMP. W klasyfikacji medalowej zamknęliśmy rozgrywki z 6 złotymi, 6 srebrnymi i 9 brązowymi krążkami.

W rywalizacji AMP 2021/2022 wystartowało 20 tysięcy studentów reprezentujących 130 uczelni z całego kraju. Po dwóch pandemicznych latach i związanych z tym trudnościach organizacyjnych udało się rozegrać wszystkie zawody zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.