Studenci - aktualności

Drużynowy brąz dla brydżystów

Drużynowe zdjęcie brydżystów z AGH. Pozują do zdjęcia z medalami na szyjach, jedna z zawodniczek trzyma w uniesionej dłoni puchar, inny zawodnik - pamiątkowy dyplom.

fot. źródło facebook.com/azsagh

Drużynowy brąz dla brydżystów

Z Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym reprezentacja AZS AGH wróciła z brązowym medalem w klasyfikacji drużynowej i srebrnym w kategorii uczelni technicznych.

Klasyfikacja generalna uczelni

1. Politechnika Łódzka
2. Uniwersytet Szczeciński
3. Akademia Górniczo-Hutnicza

Klasyfikacja drużynowa w typie uczelnie techniczne

1. Politechnika Łódzka
2. Akademia Górniczo-Hutnicza
3. Politechnika Wrocławska

Ponadto zespół w składzie: Maciej Kędzierski, Jakub Lenkiewicz, Piotr Wzorek, Aleksandra Byra i Przemysław Kurzak zdobył trzecie miejsce w turnieju teamów, co przełożyło się na pierwsze miejsce w typie uczelni technicznych w tej rywalizacji.

Turniej teamów klasyfikacja generalna

1. Uniwersytet Warszawski
2. Uniwersytet Szczeciński
3. Akademia Górniczo-Hutnicza

Turniej teamów w typie uczelnie techniczne

1. Akademia Górniczo-Hutnicza
2. Politechnika Łódzka
3. Politechnika Wrocławska

Mistrzostwa odbyły się w Katowicach w dniach 28–30 kwietnia 2023 r. W turnieju par i teamów rywalizowało 190 zawodników z 27 uczelni. Organizatorem wydarzenia był AZS Uniwersytetu Śląskiego.