Przejdź do treści Przejdź do stopki
Pracownicy – wydarzenia

Pracownicy – wydarzenia

Grafika w odcieniach zieleni przedstawiająca rękę rysującą flamastrem symbole alternatywnych źródeł energii (wiatraki, słonce, panele fotowoltaiczne).
Technologie w transformacji energetycznej. Seminarium #5 projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej

Kolejne seminarium projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej dotyczyć będzie technologii w transformacji energetycznej. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2024 r. w godzinach 10.00–12.10 w formule zdalnej, z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Transformacja energetyczna wymaga nowych rozwiązań technologicznych, bez których sukces tego procesu nie będzie możliwy. Podczas pierwszego „technicznego” spotkania (kolejne są planowane w nieodległym czasie) zostaną przedstawione rozwiązania technologiczne, które mimo że są znane w środowisku techników, to nadal nie znalazły powszechnego zastosowania. Warto poznać bariery utrudniające ich szerokie wdrożenie.

Szczegółowy program

10.00–10.10
Wprowadzenie do seminarium i informacja o projekcie OTE
Sławomir Kopeć, Pełnomocnik Rektora AGH ds. Analiz Strategicznych

10.10–10.30
Bliźniak cyfrowy sieci elektroenergetycznej
Tomasz Rodziewicz, TAURON Dystrybucja S.A.

10.30–10.50
Sieci rozdzielcze SN prądu stałego
prof. dr hab. inż. Zbigniew Hanzelka, AGH

10.50–11.10
Wpływ magazynów energii elektrycznej na pracę systemu elektroenergetycznego – przykłady wdrożonych rozwiązań
Damian Koziol, MEB Technical sp. z o.o.

11.10–11.30
Czy baterie przepływowe będą atrakcyjne i konkurencyjne dla rynku magazynów energii?
dr hab. inż. Magdalena Dudek, prof. AGH

11.30–11.50
Wykorzystanie infrastruktury kopalń w realizacji grawitacyjnych magazynów energii
dr inż. Tomasz Siostrzonek, AGH Kraków

11.50–12.10
Magazyny energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym – identyfikacja zagrożeń, ratownictwo, profilaktyka
Artur Ankowski, Akademia Pożarnictwa SGSP Warszawa

Moderacja: prof. dr hab. inż. Zbigniew Hanzelka (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH), prof. dr hab. inż. Waldemar Skomudek (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pomocą formularza.

Do wszystkich osób, które zadeklarują chęć udziału, wysłany zostanie link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestnicy/uczestniczki będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie.

Cykl seminariów realizowany jest w ramach projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej (GOSPOSTRATEG). Wydarzenia te stanowią jednocześnie zapowiedź poszczególnych sesji tematycznych II Kongresu Energetyki Rozproszonej (28-30 października 2024 r., ICE Kraków i AGH w Krakowie).

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 zł, wartość dofinansowania: 7 719 705 zł).

Stopka