Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Zwycięstwo młodych pływaków i medale dla AZS AGH Kraków na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy AZS AGH Kraków zdobyli 21 medali oraz zajęli I miejsce w kategorii młodzieżowców podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.

Młodzi pływacy AGH zdobyli 5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych medali. Z kolei w kategorii Open (seniorzy) nasi zawodnicy wywalczyli 2 złote, 3 srebrne oraz 2 brązowe medale i zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji.

O sportową formę i bardzo dobre wyniki naszych sportowców dba kadra trenerska: mgr Kazimierz Woźnicki (trener koordynator), mgr Piotr Gęgotek (trener pływania) oraz mgr inż. Kazimierz Pieczora (przewodniczący sekcji pływackiej AZS AGH Kraków).

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu odbyły się w dniach 27-30 maja 2016 r. w Szczecinie. W zawodach uczestniczyło 678 zawodników ze 137 klubów z całej Polski.