Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Udane starty pływaków KU AZS AGH Kraków w sezonie letnim

Latem br. pływacy KU AZS AGH Kraków wzięli udział w międzynarodowych zawodach „Zlatni Medvjed” HPS Grand Prix Chorwacji oraz w Universjadzie w chińskim Taipei, gdzie odnotowali kolejne sukcesy sportowe i zdobyli medale.

Zawody w Chorwacji odbyły się w dniach 8-9 lipca. Wzięli w nich udział reprezentanci dziewięciu państw. Nasi sportowcy uzyskali następujące wyniki:

medale złote

• Krystian Bałabuch, 200 m stylem zmiennym (2:06.05)
  • Mateusz Ungeheuer, 100 m stylem grzbietowym (0:56.64)

medale srebrne

• Krystian Bałabuch, 50 m stylem motylkowym (0:24.79)
  • Maciej Hułub, 100 m stylem klasycznym (1:02.96)

medale brązowe

• Mateusz Ungeheuer, 50 m stylem grzbietowym (0:26.45)
  • Maciej Hułub, 50 m stylem klasycznym (0:28.23)
  • Anna Kozłowska, 50 m stylem motylkowym (0:28.85)

Ponadto Kamil Buczkowski uplasował się na piątej pozycji w konkurencji 100 m stylem motylkowym (0:56.64). Nasi zawodnicy uczestniczyli także w wielu wyścigach finałowych.

Uniwersjada w Taipei odbyła się w dniach 18-30 sierpnia. Do reprezentacji Polski na tego typu zawodach jako pierwszy zawodnik sekcji pływackiej KU AZS AGH Kraków został powołany Mateusz Wysoczyński. Nasz sportowiec z czasem 3:16.43 zajął czwarte miejsce w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym (skład: Kacper Majchrzak, Paweł Sendyk, Mateusz Wysoczyński, Konrad Czerniak) oraz piąte miejsce z czasem 7:15.54 w sztafecie 4×200 m w stylu dowolnym (skład: Mateusz Wysoczyński,, Rafał Bugdol, Michał Poprawa, Kacper Majchrzak). W konkurencji 200 m stylem dowolnym Mateusz Wysoczyński zajął 18 pozycję.

Przypomnijmy, że o sukcesy naszych pływaków dbają: kierownik sekcji Kazimierz Pieczora oraz trener Piotr Gęgotek.