Sukces studentki Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu

Studentka II roku Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu Edyta Mikołajczak zajęła pierwsze miejsce w konkursie European Regional Student Paper Contest, organizowanym przez międzynarodową organizację inżynierską Society of Pertoleum Engineers (SPE), w kategorii wiekowej obejmującej studentów studiów I stopnia.

Konkurs odbył się z początkiem czerwca w Londynie. Studentka wygłosiła referat naukowy pod tytułem „Mathematical modeling of production decline for conventional and unconventional reservoir” oparty na jej wcześniejszych badaniach.

W swojej pracy studentka zaproponowała model matematyczny opisujący spadek wydajności z konwencjonalnych i niekonwencjonalnych złóż węglowodorów. W referacie studentka przedstawiła opracowaną przez siebie nową formułę matematyczną opisującą to skomplikowane zjawisko.

Do konkursu na poziomie studentów I stopnia zostało zakwalifikowanych tylko 7 osób z całego kontynentu.

Edyta Mikołajczak w nagrodę będzie reprezentować naszą uczelnię, kraj oraz cały kontynent na ogólnoświatowym konkursie International Student Paper Contest. Jest to niezwykle prestiżowe wydarzenie, gdyż aby wyłonić najlepszych z najlepszych Society of Pertoleum Engineers (SPE) zorganizowało 10 regionalnych konkursów (m.in. europejski, kanadyjski, azjatycki). Jedynie ich
zwycięzcy dostali możliwość rywalizacji na szczeblu światowym. Na każdym z 3 poziomów – studentów na studiach licencjackich (inżynierskich), magisterskich i doktoranckich, zakwalifikowano więc zaledwie 10 osób z całego świata. Konkurs odbędzie się pod koniec października podczas konferencji Annual Technical Conference & Exhibition (ATCE) w Amsterdamie.