Rozstrzygnięcie konkursu w ramach programu „Iuventus Plus”

Trzy projekty zgłoszone przez naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej, których łączna wartość wynosi 709 000 zł, zostały zakwalifikowane do finansowania w ramach programu „Iuventus Plus”.

Wśród 145 autorów projektów zakwalifikowanych do finansowania znaleźli się naukowcy AGH:

• dr inż. Marek Paweł Wojnicki (Wydział Metali Nieżelaznych) – 300 000 zł,
  • dr hab. inż. Krzysztof Wincza (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) – 295 000 zł,
  • dr Jakub Przybyło (Wydział Matematyki Stosowanej) – 114 000 zł.

Do konkursu zostały zgłoszone projekty prowadzone przez młodych naukowców, którzy do dnia złożenia wniosku nie ukończyli 35 roku życia, jeśli wyniki ich badań zostały opublikowane lub przyjęte do publikacji w wiodących światowych czasopismach, ujętych w aktualnym wykazie Journal Citations Report (JCR) lub European Reference Index for the Humanities (ERIH).