Rope Rider oraz Aero Team ILK AGH zwycięzcami w konkursie KOKOS 2016

Rope Rider autorstwa studentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz Aero Team ILK AGH zostali nagrodzeni w KOnkursie KOnstrukcji Studenckich KOKOS 2016.

Rope Rider, którego twórcami są Grzegorz Mięsowicz i Michał Łabęcki zwyciężył w kategorii hit komercyjny. Ten mobilny robot ma za zadanie inspekcję linii wysokiego napięcia – samodzielnie porusza się po przewodach i dokładnie je bada w poszukiwaniu uszkodzeń.

Aero Team ILK AGH z bezzałogową platformą latającą z napędem elektrycznym Miner zwyciężył w kategorii koło naukowe. Wyposażona w autopilota konstrukcja łączy w sobie zaawansowaną technologię, dzięki czemu uzyskuje bardzo dobre osiągi w lotach testujących. Twórcami samolotu są: Szymon Byrtek, Maciej Cierpiał, Tomasz Frąk, Sylwester Kurneta, Adrian Stępień i Łukasz Wojakowski.

Gala finałowa tegorocznej edycji konkursu odbyła się 30 maja 2016 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej. Nagrody przyznano także w kategoriach: zielona konstrukcja, pomocna konstrukcja, młody konstruktor oraz nagroda internautów.

KOKOS, czyli KOnkurs KOnstrukcji Studenckich to ogólnopolski projekt realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni technicznych. Konkurs łączy w sobie naukę, przedsiębiorczość, innowacyjność i rywalizację studencką.