Projekty studentów AGH w drugim etapie konkursu ABB IT Challenge

W drugim etapie tegorocznego konkursu ABB IT Challenge znalazły się projekty studenckich drużyn reprezentujących Akademię Górniczo-Hutniczą. Do rywalizacji przystąpiło kilkadziesiąt zespołów z całej Polski, a eliminacje wyłoniły dwanaście najlepszych.

Zgodnie z mottem „Interact with the real world”, które w tym roku towarzyszy konkursowym zmaganiom, zadaniem uczestników było zaproponowanie narzędzia, które udowodni, że współpraca człowieka z technologią może przynieść wiele korzyści. W ocenie nadesłanych przez studentów prac pod uwagę brane były między innymi oryginalność i innowacyjność pomysłu oraz możliwość wprowadzenia go w życie, a także zastosowania biznesowego. Ważnym czynnikiem było także to, czy projekt jest unikatowy w stosunku do istniejących już narzędzi.

Następujące zespoły studentów AGH zgłosiły swoje pomysły:

Uczestnicy na razie nie zdradzają szczegółów swoich pomysłów, a teraz będą pracować nad stworzeniem oprogramowania umożliwiającego ich realizację. Mają na to czas do 15 maja. Zespoły, których projekty zostaną najwyżej ocenione, spotkają się w finale, gdzie powalczą o główną nagrodę – 25 tys. zł.

ABB IT Challenge to coroczny konkurs technologiczny organizowany przez Centrum Systemów Informatycznych ABB (ISDC). Organizatorzy kładą szczególny nacisk na pracę zespołową, innowacyjny pomysł, techniczną umiejętność zaprojektowania rozwiązania z dziedziny IT, które odpowiada na realne potrzeby ludzi i poprawia jakość ich życia. Ważny jest także sposób zaprezentowania planu wprowadzenia pomysłu w życie.