Profesorowie z AGH wybrani do Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów

Miło nam poinformować, że profesorowie z Akademii Górniczo-Hutniczej zostali wybrani do Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów na kadencję 20172020.

Członkami Komisji zostali:

• prof. dr hab. inż. Władysław Dąbrowski z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej (w dziedzinie nauki fizyczne / biofizyka),
  • prof. dr hab. inż. Edward Guzik z Wydziału Odlewnictwa (w dziedzinie nauki techniczne / metalurgia),
  • prof. dr hab. inż. Janusz Kowal z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (w dziedzinie nauki techniczne / mechanika),
  • prof. dr hab. Zbigniew Pasek z Wydziału Humanistycznego (w dziedzinie nauki humanistyczne / religioznawstwo),
  • prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś z Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii (w dziedzinie nauki techniczne / górnictwo i geologia inżynierska).

Do zadań Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów należy m.in. opiniowanie aktów normatywnych związanych z nadawaniem stopni naukowych doktora, doktora habilitowanego oraz tytułu profesora.