Aplikacja mobilna „Localife” nagrodzona w konkursie Berlin Startup Calling 2016

Student Informatyki na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH Wojciech Żdżarski z projektem aplikacji mobilnej „Localife” zajął drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Berlin Startup Calling 2016.

Celem nagrodzonego projektu jest umożliwienie komunikacji między mieszkańcami danego regionu przy wykorzystaniu innowacyjnych technik. To ma ułatwić tworzenie lokalnych społeczności i inicjatyw. Pomysł na aplikację pojawił się na początku grudnia ubiegłego roku, a jego realizacja rozpoczęła się miesiąc temu. Pełny rezultat będzie można zobaczyć w sierpniu 2017 r., a w planach jest implementacja aplikacji w Google Play Store. Otrzymana nagroda pieniężna w wysokości 3500 euro będzie przeznaczona na inwestycję w reklamę, co pomoże dotrzeć do potencjalnej grupy docelowej.

Nasz student opracowuje „Localife“ wspólnie z przyjacielem Arkadiuszem Szczepankiem studentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród ich wspólnych osiągnięć można wymienić drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Młody Wynalazca”, złoty medal na Międzynarodowych Targach Innowacji, Wynalazczości i Nowych Technik Brussels INNOVA oraz liczne nagrody na konkursie E(x)plory, które zawdzięczają opracowaniu od strony teoretycznej i matematycznej systemu chroniącego kierowców przed zaśnięciem „Total Car Rescue”.

Wojciech Żdżarski od dziecka fascynuje się informatyką i przedmiotami ścisłymi. Cieszy go możliwość przeobrażania nauki w biznes oraz rozwijanie innowacyjnych idei biznesowych. Do jego największych pasji należy tworzenie rozwiązań łączących nowe technologie z abstrakcyjną matematyką i życiem codziennym.

Wierzę, że wiedza teoretyczna nie służy tylko badaczom w laboratoriach, lecz całemu społeczeństwu. To baza wszystkich inicjatyw, w które się angażuję, a szczególnie tych chroniących ludzkie życie lub ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Na co dzień często borykamy się z różnymi trudnościami, które mogą zostać wyeliminowane dzięki obecnemu postępowi technologicznemu – tłumaczy student.

Berlin Startup Calling 2016 to międzynarodowy konkurs na własny pomysł biznesu on-line. Wydarzenie skierowane jest do młodych osób zainteresowanych rozwojem nowych technologii. W rozstrzygniętej właśnie edycji wzięło udział ponad 300 uczestników w wieku od 18 do 30 lat. Ich zadaniem było w ciekawy i kreatywny sposób zaprezentować swoje pomysły oceniane przez jury, w skład którego weszli niemieccy biznesmeni: Robert M. Maier, Johannes Schaback i Johannes Kotte.

Berlin Startup Calling 2016 organizowany jest przez firmę Visual Meta GmbH twórcę serwisu ShopAlike.pl.