Absolwenci AGH laureatami konkursu „Otwarte Drzwi”

Miło nam zakomunikować, że w gronie laureatów X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Otwarte Drzwi” znaleźli się absolwenci naszej uczelni – Anna Nowak z Wydziału Humanistycznego oraz Grzegorz Piątek z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki.

Nagrodzone prace z Akademii Górniczo-Hutniczej:

• W kategorii prac magisterskich z zakresu rehabilitacji medycznej (dotyczy rozwiązań mających wpływ na lepsze funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym):

II miejsce (nagroda 3000 zł) – Anna Nowak
    „Grupa wsparcia: Schizofrenia. Forum dla osób dotkniętych schizofrenią, ich rodzin oraz zainteresowanych”
    Praca została napisana pod kierunkiem prof. dr. hab. Ignacego Stanisława Fiuta.

• W kategorii prac magisterskich z zakresu rehabilitacji zawodowej oraz rozwiązań technologicznych służących osobom niepełnosprawnym:

I miejsce (nagroda 5000 zł) – Grzegorz Piątek
    „Projekt koncepcyjny i budowa robota do rehabilitacji kończyn dolnych”
    Praca została napisana pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Mariusza Giergiela.

Konkurs „Otwarte drzwi” został zorganizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W jubileuszowej edycji nagrodzono najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: zdrowotnym, zawodowym lub społecznym.